Skip to content

Výtvarná soutěž Barevná pastelka

V úterý 19. března 2024 se žáci naší školy Adéla Siváková, Jasmína Siváková, Sonny Haluška, Karolína Bartošková, Nela Siváková, Erika Patkaňová Cinová, Bruno Haluška a Valentina Ždanovová zúčastnili výtvarné soutěže BAREVNÁ PASTELKA, která proběhla na Základní škole Hranická 511 v Lipníku nad Bečvou.

Letos byla soutěž zaměřena k dvoustému výročí narození českého hudebního skladatele Bedřicha Smetany, který se významně zapojil do českého společenského a kulturního života.

Je známý především cyklem symfonických básní Má vlast a operami Libuše a Prodaná nevěsta. Během svého života často pobýval v Týně nad Bečvou, kde je pochována i jeho dcera Gabriela.

Práci žáků, kteří tvořili na téma „Malovaná hudba“ a „Putování s Bedřichem Smetanou“, hodnotila nezávislá komise. Nejlepší výtvory byly slavnostně vyhlášeny na vernisáži spojené s výstavou prací v aule ZŠ Hranická dne 26. března 2024.

Děkujeme našim žákům za vzornou reprezentaci školy a držíme palce při vyhodnocování soutěže.

                                                      Mgr. Pavla Stiborková

Napsat komentář