Skip to content

PONOŽKOVÝ DEN U NÁS VE ŠKOLE

Na každou nožku jinou ponožku – aneb nikdo z nás není stejný! Takové heslo se ve čtvrtek 21. 3. 2024 neslo ve třídách a na chodbách u nás ve škole. Jinak také Světový den Downova syndromu. Lidé na celém světě v tento den nosí na každé noze jinou ponožku a vyjadřují tím podporu lidí s Downovým syndromem. Ponožky byly jako symbol zvoleny proto, že pokud se dají patami k sobě, vytvoří dohromady písmeno X připomínající příčinu tohoto onemocnění – poruchu chromozomu X. Toto datum nemá nic společného s prvním jarním dnem, bylo stanoveno proto, že Downův syndrom je způsoben ztrojením 21. chromozomu. A tak jsme si Ponožkový den zorganizovali i my. Nejen, že jsme si oblékli jiné ponožky, také jsme tvořili, soutěžili, mluvili a diskutovali. Den byl příjemným zpestřením výuky a moc jsme si ho užili.

Mgr. Romana Zedková

Na každou nožku jinou ponožku! Ponožkový den si ve škole v Lipníku užili - Přerovský deník (denik.cz)

 

Napsat komentář