Skip to content

Mléko a ovoce do škol

Mléko a ovoce do škol

Laktea, o.p.s., je hlavním realizátorem programu Školní mléko v České republice. Mléko a vybrané mléčné výrobky dodává do základních, mateřských a středních škol na základě uzavřené smlouvy o spolupráci. Připravuje nabídku, zásobuje školy dle objednávek na základě zájmu dětí o výrobky. Tyto mléčné výrobky jsou za výhodné ceny. V nabídce jsou také některé nedotované výrobky. Naše škola je už delší dobu do této akce zapojena.

V letošním školním roce bude mít tento projekt na starosti I. Macháčová a J. Viliš.

Více informací na

http://www.laktea.cz

Naše škola se zapojila do nového projektu Evropské unie a České republiky Ovoce do škol. Je určen žákům prvních až pátých ročníků základních škol. Cílem projektu je zvýšit u dětí oblibu ovoce a zeleniny, přispět ke změně jejich stravovacích návyků, a zlepšit tak zdravotní stav mladé populace. Projekt je dále využíván k doplnění výuky o zdravé výživě, která probíhá v přírodovědných hodinách.

Více informací na

http://www.ovocedoskol.eu

Prostředky na tento projekt poskytuje Evropská unie (73%) a Česká republika (27%). Tato podpora je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu, dále na balené, popřípadě různě upravené ovoce a zeleninu - vše bez konzervantů, přidaného cukru, sladidel, soli a tuků. Dodavatelem produktů je společnost Laktea, o.p.s. Nárok na čerstvé ovoce a zeleninu mají zcela zdarma všichni žáci 1. až 5. ročníku. Produkty jsou do školy dodávány přibližně dvakrát měsíčně.

V letošním školním roce bude mít tento projekt na starosti I. Macháčová a J. Viliš.