Skip to content

Výšlap na Velký Kosíř

V úterý 28. května ráno žáci 1. stupně nasedli  před školou do autobusu a vydali se za zážitky. Cílem se stal Velký Kosíř, nejvyšší hanácká hora.

Pan řidič zastavil na parkovišti v obci Čechy pod Kosířem a dále jsme pokračovali pěšky. První zastávka byla v přilehlém malebném zámeckém parku, kde se žáci posilnili svačinkou před výstupem. Cesta stoupala kamenitým úvozem v délce 3 km a trvala nám něco málo přes hodinu. Po krátkém odpočinku jsme připravili dřevo na oheň, abychom si mohli opéct špekáčky v dřevěném přístřešku s ohništěm. Volný čas po obědě bylo možno trávit různě - na prolézačkách, houpačce, odpočinkem na lavičkách, každý podle nálady a sil. Místní krámek nabízel suvenýry i občerstvení. 

Zpáteční cesta, ač stejně dlouhá, nám šla z kopce výrazně rychleji.

Lehká únava byla znát na všech účastnících dnešního výletu, ale ta přece k pořádnému výšlapu patří. Všechny musíme pochválit za snahu, výdrž a parádní atmosféru na výletě.

Poděkování patří samozřejmě panu řidiči, který nás dovezl v pořádku tam i zpět.

Mgr. Kateřina Zemánková

Napsat komentář