Skip to content

CYKLOTRIP NEMĚL CHYB

V úterý 28. května šlápli naši deváťáci do pedálů. Výlet na kolech po okolí našeho města předčil všechna očekávání.

Počasí nám přálo, cesty byly upravené, kola dobře seřízená, trasa zajímavá a nálada výborná. Jeli jsme po levém břehu Bečvy po cyklostezce až k mostu v Oseku a dále po silnici přes Oldřichov a Sušice až do Radslavic. Zde jsme opět najeli na cyklostezku a před Prosenicemi se vrátili na břeh Bečvy. U Oseckého mostu jsme přejeli na pravý břeh řeky a dojeli k Jadranu.
Těšili jsme se na občerstvení, ale bylo zavřeno. Pořádně jsme si tedy odpočinuli, pozdravili se se spolužáky z naší školy a znovu sedli na kola směr Lipník. Cestou jsme si ještě trochu zazávodili: na rovném úseku nové cyklostezky u chmelnice jsme si změřili krátkou časovku. První kolo vyhrál Ondra, druhé Bruno, ale moc pěkné časy měli všichni.
Na náměstí v Lipníku jsme si ve stínu lípy vychutnali zasloužený kopeček zmrzliny a zhodnotili výlet: potkali jsme lyžaře (na kolečkových lyžích), vlečku s hnojem (to byl odér!), spoustu cyklistů a bruslařů a krtka (bez kalhotek, opaloval se na cyklostezce). Těch 22 kilometrů krásným okolím Lipníka jsme si moc užili.
A když nám to tak pěkně šlo, těšíme se na další cyklotrip! Snad to ještě do konce školního roku stihneme.
                                                                                                                 Blanka Prudilová

Napsat komentář