Skip to content

Vánoce a Citroën

Ve čtvrtek 13. 12. 2012 slavnostně přijel před naši školu překrásný vůz Citroën Jumpi, který vyvezl na výlet žáky 2. stupně ZŠ a SŠ do Olomouce na vánoční jarmark.

Díky tomuto autíčku mohlI pohodlně vyjet i naši vozíčkáři, kteří se jinak dostávají na cesty s většími problémy. Cestu si náramně pochvalovali a v Olomouci byli rychleji a pohodlněji než jejich spolužáci, kteří se vydali na výlet vlakem. Vánoční atmosféra, nákupy dárečků pro rodiče, spousta atrakcí a zároveň návštěva výstavy vánočních betlémů bylo pro všechny nezapomenutelným zážitkem. V pátek 14. 12. tentokrát vyjeli žáci 1. stupně ZŠ a speciální třídy, kteří se vydali do Vlastivědného muzea a na vánoční jarmark do Přerova. Pro rodiče handicapovaných dětí z Radslavic bylo obrovskou výhodou, že autíčko mohlo děti přibírat přímo z jejich místa bydliště. I přes velkou zimu, která ten den panovala, byly děti nadšené a spokojené. V sobotu 15. 12. jsme jeli na poslední, ale nejkrásnější výlet – a to na vánoční jarmark do dřevěné vesničky v Rožnově pod Radhoštěm. Tohoto výletu se zúčastnili žáci, kteří byli vybráni vedením školy za odměnu za své chování a výsledky ve škole. Děti si ten den náramně užily- čerti, Mikuláš, anděl a jiné masky, které se kolem nás neustále pohybovali, byli úchvatní. Díky francouzské automobilové firmě CITROËN, která naší škole bezplatně zapůjčila na tři dny 8-místné vozidlo Citroën Jumpi, jsme mohli s dětmi naší školy vyjet na vánoční výlety do okolí. Navíc pro děti připravila tato automobilka překrásné vánoční dárečky, které jsme si rozdali na vánoční akademii. Rozjařené oči dětí vypovídaly o jejich spokojenosti a radosti z nadělených dárečků. Tyto vánoce budou určitě pro ně nezapomenutelnými svátky klidu, pohody a spokojenosti.

Mgr. Juráňová Miluše, ředitelka školy