Skip to content

Úspěchy našich sportovců

Z letošního školního roku neuplynuly ani 2 měsíce a žáci SŠ a ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 301 se po zaregistrování u Českého svazu mentálně postižených sportovců úspěšně zúčastnili několika významných sportovních akcí organizovaných tímto Svazem.

Na začátku měsíce října chlapci naší školy jeli na 2 dny do Jablonce nad Nisou změřit své síly s jinými závodníky na Mistrovství České republiky v přespolním běhu. Na tratích 1,5 km a 3 km obsadil Nikolas Pompa, žák 9. tř. pěkné 9. a 8. místo.

V polovině měsíce října závodili 3 žáci školy u obce Sruby v Orlických horách na dvoudenním Mistrovství České republiky v závodě horských kol. V horské časovce na 1,5 km obsadil Lukáš Pekař, žák 9. tř.- 4. místo a v okružním závodě na 7 km místo druhé s tak dobrým časem, který ho celkově vynesl na stříbrnou pozici. Žák 6. tř.- Stanislav Bezperát byl celkově 7. a Nikolas Pompa 11.

V závěru měsíce se bojovalo ve Šternberku na Mistrovství Moravy a Slezska ve stolním tenise. Naši mladí vyznavači zelených stolů postoupili z tabulek do tzv. pavouka, kde bohužel většina z nich v prvním kole vypadla. Pouze zkušený stolní tenista Luciano Sivák, žák 8. tř. postoupil do závěrečných bojů a skončil na 4. místě.

V měsíci listopadu 2013 čeká stolní tenisty lipenské školy dvoudenní Mistrovství České republiky v Hradci Králové. Přejme jim, aby se jim dařilo a aby naši školu a také město dobře reprezentovali.