Skip to content

Atletický čtyřboj – finále

Ve dnech 19. až 21. 6. 2013 se konalo celorepublikové finále atletického čtyřboje žáků základních škol praktických a základních škol speciálních ve Varnsdorfu. Tohoto atletického klání se zúčastnili sportovci ze 14 krajů celé republiky, z toho 42 chlapců a 42 děvčat.

Výprava reprezentující Olomoucký kraj ve složení Marek Patkaň-Cina (SŠ a ZŠ Lipník n/B, Osecká 301), Nikolas Adam, Daniel Horvát, Diana Tománková, Gabriela Procházková, Sára Foltýnová, dosáhla vynikajících výsledků. Žáci kromě těchto disciplín běh na 60m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a vytrvalostní běh (1500m chlapci, 800m dívky) bojovali s velmi úmorným slunečným počasím.

Přesto si při vyhlašování výsledků mohlo stoupnout na stupínek nejvyšší družstvo chlapců z Olomouckého kraje, když v celkovém součtu bodů vybojovali 1. místo. Družstvo dívek skončilo na pěkném 7. místě. Nicméně na stupně vítězů si mohli všichni atleti (3 chlapci + 3 dívky) stoupnout ještě jednou, protože v celkovém součtu bodů všech, získali pro Olomoucký kraj 3. místo ze 14 krajů.

Z výpravy reprezentující Olomoucký kraj dosáhl na nejlepší výsledky Marek Patkaň-Cina, který mezi jednotlivci skončil na 9. místě ze 42 nejlepších atletů České republiky.

Tímto bych chtěl Markovi a ostatním žákům poděkovat za úspěšnou reprezentaci kraje i své školy.