Mateřinka na výpravě za zvířaty

Posledních záchvěvů nezvykle teplého podzimu využily děti z naší mateřské školy k návštěvě malé zvířecí „farmy“ v areálu společnosti Taxles v Hranické ulici.

V pondělí 25. listopadu jsme se v krásném slunečném dni vypravili na procházku městem. Za čerpací stanicí u Moravské brány nás už z dálky lákalo veselé mečení, bečení, kejhání, kdákání a další zvířecí volání k návštěvě areálu za otevřenou bránou. Stačil jeden telefonát paní učitelky, slovo dalo slovo a dostali jsme svolení jít se za zvířátky podívat.

Nejprve jsme se trochu báli přistoupit blíž k ohradě, ale už za chvíli hlazení nebralo konce. Dokonce jsme kozy a ovce směli nakrmit suchým pečivem. To byl zážitek!

Moc se nám líbilo, jak dobře se tam o zvířata starají.

A těšíme se, že se tam na jaře vrátíme podívat, kolik nových mláďat se narodilo.

Mgr. Blanka Prudilová, učitelka MŠ