Skip to content

Sportovci SŠ, ZŠ a MŠ Osecká 301 v Lipníku nad Bečvou

Žáci SŠ, ZŠ a MŠ Osecká 301 v Lipníku nad Bečvou nebojují jen za školními lavicemi, ale i na různých sportovních turnajích. Již šestým rokem se úspěšně zapojují do sportovních soutěží pořádaných Českým svazem mentálně postižených sportovců. Zúčastňují se např. dvoudenního Mistrovství České republiky v závodě horských kol v Chroustovicích, regionálních závodů v plavání a ve stolním tenise ve Zlíně a ve Šternberku. Např. v loňském roce se Marie Cinová stala mistryní České republiky ve stolním tenise v kategorii žákyň.

V letošním roce naši žáci dosáhli bohužel podstatně slabších výsledků a nezískali žádnou z medailí. Na Mistrovství České republiky žáků speciálních škol v Hradci Králové A. Sivák a I. Macko nepostoupili ve dvouhrách ze základních skupin do tzv. vyřazovacího pavouka a stejně se jim nevedlo ani ve čtyřhře.

Sportovci naší školy však smutní nejsou, uvědomují si, že ne každým rokem je možné přivážet ze sportovních soutěží medaile nebo dokonce mistrovský titul, proto pilně trénují a těší se na další sportovní klání.

 Mgr. Ladislav Novák