Skip to content

Diplom pro Break dance

Taneční skupina Break Dance získala diplom za 2. místo v kategorii Moderní tanec. Gratulujeme. Small city breckers představuje název skupiny mladých tanečníků, kteří se věnují tanečnímu stylu breakdance již dva roky. Svým stylem tance chlapci vyjadřují své pocity a emoce do udávaného rytmu hudby. Je to jejich životní styl, kterým se řídí a uznávají. Při tanci se vždy odreagují a zapomenou na běžné starosti a problémy.

Pravidelně se scházejí na tréninku 1x týdně ve školní tělocvičně. Každý tanečník má svůj vlastní styl tance a vlastní prvky. Nejvíce je baví vymýšlení nových triků a technik, které společně  konzultují a nacvičí. Velice důležitý je pro ně celkový projev tanečního stylu, který je využíván na tanečních soutěžích. Sklízejí úspěchy nejenom jako tanečníci, ale také jako schopni geografové. Svým tancem obvykle nadchnou diváky a porotu. Potlesk je pro ně velkou odměnou. Svým kladným přístupem k tanci, jsou vzorem jiným dětem. Mnozí z nich je následují a věnují se tanečnímu stylu breakdance. Taneční skupinu reprezentují tito tanečníci: Michal Cvoreň, Radek Puška, René Sivák, Petr Patkaň, Tomáš Sivák, Ondřej Sivák, Marek Patkaň, Jan Sivák,Vojtěch Žiga, Luciano Sivák,  Nikolas Pompa, Dominik Sivák.