Projektový den „Škola hrou“

Dne 11. 6. 2013 proběhl na SŠ a ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 301 projektový den s názvem "Škola hrou", který vycházel z projektu Integrace romské komunity 2013 "Uč se, mysli, poznávej".

Vzhledem k tomu, že se naše škola stala klinickým pracovištěm Centra aplikovaných pohybových aktivit, Fakulty tělesné kultury UP Olomouc, využili jsme odborné pomoci jejich lektorů. Projektový den "Škola hrou" byl se sportovním zaměřením, kde byli žáci nejdříve seznámeni s paralympijskými sporty handicapovaných osob formou videoprezentace. Na vlastní kůži si vyzkoušeli jaké to je být zrakově postižený, kdy s klapkami na očích museli projít vymezenou trasu, zahráli si goalball a stříleli na terč laserovou pistolí podle intenzity zvuku. Do programu byl zařazen i paralympijský sport boccia, který je principem podobný hře pétanque. Na naší škole bocciu zařazujeme do hodin tělesné výchovy, kde integrujeme žáky s tělesným postižením mezi ostatní a tím jim dáváme možnost se zapojit do tělesné výchovy. V poslední řadě měli žáci možnost si vyzkoušet herní konzoli Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect a zahrát si v tělocvičně Kin-ball.

Organizátor: Mgr. Kamil Zemánek