Skip to content

ŽÁCI NAŠÍ ŠKOLY JSOU MISTŘI REPUBLIKY!

Ve dnech 22. – 23. 11. 2023 se konalo v Hradci Králové mistrovství České republiky ve stolním tenise žáků speciálních škol. Akci organizoval Český svaz mentálně postižených sportovců.

Do soutěže se ve své žákovské kategorii probojovali i reprezentanti naší školy Bruno Haluška (9. třída) a David Sivák (8. třída). První den mistrovství oba dva s přehledem vyhráli svou skupinu a probojovali se do tzv. „pavouka“.

I druhý den ve vyřazovací části oba pokračovali ve výborných výkonech. V semifinále porazili své soupeře z Pardubic a Tábora a ve finálovém boji se utkali o zlatou medaili mezi sebou. Ve čtyřsetové bitvě uspěl David Sivák, Bruno Haluška získal stříbrnou medaili.

Žák naší školy David Sivák je tedy mistrem České republiky v uvedené kategorii, vicemistrem se stal Bruno Haluška.

V turnaji čtyřher, který nebyl rozdělen dle věkových kategorií (hráli zde i dospělí reprezentanti ČR – ženy i muži) obsadili překvapivě velmi pěkné 4. místo.

Děkujeme za vzornou reprezentaci, blahopřejeme a držíme palce do dalších bojů.