Skip to content

Výlet do Kroměříže dětí ze speciálních tříd a mateřské školy

Ve čtvrtek 27.6.2024 se žáci 4 speciálních tříd a děti z mateřské školy vypravili na průzkum města Kroměříž. V roce 1997 byla Kroměříž vyhlášena nejkrásnějším historickým městem České republiky a o rok později byl zdejší Arcibiskupský zámek spolu s Květnou a Podzámeckou zahradou zapsán na listinu světového kulturního dědictví UNESCO.

Do Kroměříže nás od školy dopravil bezbariérový autobus hrazený ze spolku Helpment. Počasí nám po tropických dnech přálo, bylo pod mrakem. Po vstupu do podzámecké zahrady vedly naše kroky k lavičkám pod nádhernou alej stromů, kde děti posvačily. Poté jsme prošli zahradou za doprovodu volně chodících pávů k obdivování zdejších zvířat. Viděli jsme paviány, makaky, kachny, zakrslé slepice, husy.  Po dlouhé procházce jsme se přesunuli na náměstí do zrcadlového bludiště. Bloudění v těchto prostorech byla radost a zábava. Děti si vyzkoušely zrcadlové bludiště, křišťálové bludiště, dětské zrcadlové bludiště, zábavné křivé zrcadla a kaleidoskopy v historické budově v srdci města. Na náměstí si děti vychutnaly tamní zmrzlinu a vydaly se procházkou přes město k autobusu, který je unavené, ale spokojené odvezl zpět ke škole.

                                                                               Mgr. Petra Horáková

Napsat komentář