Vybíjená 2012 – hodnocení

Školní kolo ve vybíjené tříd se konalo ve čtvrtek 1. 3. 2012. Zúčastnili se ho žáci 5. - 9. tříd. Družstva byla smíšená a byla tvořena 6 žáky z každé třídy. Pro letošní rok jsme třídy rozdělili do 2 skupin:

Skupina A – 5. tř., 6. tř. a Pr. tř.
Skupina B – 7. tř., 8. tř. a 9. tř.

Každá třída hrála ve své skupině 2 zápasy a podle pořadí pak o 5. a 6. místo hráli 8. tř. a Praktická třída. V semifinále se utkali žáci 5., 6.,7. a 9. tříd, z kterých se do finále dostali žáci 7. a 9. tř. Zápasy byly velice napínavé, nejlepší zápas dne bylo finále mezi
7. a 9. třídou. V tomto zápase nakonec rozhodla tzv. „náhlá smrt“. Všichni hráči hráli v duchu fair play a po celou dobu se chovali slušně.

Celkové pořadí:

1. - 9. tř.
2. - 7. tř.
3. - 6. tř.
4. - 5. tř.
5. - 8. tř.
6. - Pr. tř.

Do okresní soutěže byla vybrána tato děvčata:

9. tř. - Poláková Barbora, Tycová Snadra
8. tř. - Odstrčilová Zdenka
7. tř. - Němcová Nikola
6. tř. - Grygarová Veronika
4. tř. - Ištóková Kristýna

Jako náhradnice byly vybrány: Kuchyňková Ivana, Nová Petra, Siváková Marie

Okresní turnaj se konal ve čtvrtek 12. 4. 2012. Zúčastnily se ho tyto školy:
SŠ a ZŠ Lipník, ZŠ a MŠ Hranice, ZŠ Kojetín a protože Přerov a Valašské Meziříčí nám odřekly účast, přišly se s námi utkat děvčata ze ZŠ Lipník, Osecká 315. Účast přislíbila i ZŠ Sluníčko, ale nakonec nedorazili.

Na počátku zápasů si kapitánky družstev vylosovaly pořadí zápasů a podle rozpisu jednotlivých zápasů bylo hráno systémem „každý s každým“.

Všichni učitelé byli zapojeni do práce rozhodčích, střídali si funkce hlavního a pomocného rozhodčího, dozorů nad nehrajícími děvčaty a sledování přešlapů. Střídání bylo rozepsáno tak, aby učitel nemohl výsledky svého družstva ovlivnit. P. Saktor sledoval a zapisoval soutěž o nejlepší hráčku, tzn. tu, která vybila nejvíce svých soupeřek. Letošní nejlepší hráčkou byla naše Sandra Tycová.
Umístění škol:

1. ZŠ a MŠ Hranice
2. ZŠ Lipník n.B., Osecká 315
3. SŠ a ZŠ Lipník
4. ZŠ Kojetín

V letošním roce nás opět sponzoroval Citroën Praha a ostatní ceny byly zakoupeny z prostředků školy:

1. termoska Citroën
2. šampon
3. sprchový gel
4. čokoláda a naušnice vyrobené v PV

Cena pro nejlepší hráčku: batůžek

V letošním roce byla družstva děvčat velmi vyrovnaná, žádná škola nebyla od počátku jasným favoritem. O 1. - 3. místě nakonec rozhodly nastavované zápasy. Naše děvčata školu velmi dobře reprezentovala a všem byla udělena pochvala.

Mgr. Juráňová Miluše
organizátor turnaje