Vánoční přípravy

Každým rokem se žáci i učitelé naší školy těší na čas adventu, kdy celá škola žije vánočním tvořením. Nejinak tomu bylo i letos.

V rámci pracovních činností vyráběly malé i velké děti krásné dekorace, bytové doplňky a spoustu ozdob na vánoční stromeček. Některými výrobky děti obdarují své blízké, ostatní prezentují naši školu na lipenském jarmarku. Věříme, že se tak dostanou do rukou široké veřejnosti a možná i vám udělají radost.

Žáci Praktické SŠ dvouleté se letos poprvé v rámci hodin vaření pokusili napéct klasické vánoční cukroví plněné krémy i marmeládou. Nejdříve si vytvořili časový plán pečení cukroví a výroby nepečených dezertů, poté nakoupili suroviny, získali zkušenost s pracovními postupy výroby těst, jejich zpracováním a pečením, nabyli dovednosti ve zdobení, seznámili se s nabídkou pomůcek a surovin na českém trhu pomocí internetových obchodů a získali přehled o finanční výhodnosti pečení doma oproti kupování cukroví. Na společném posezení pak zhodnotili spolu s učiteli a asistenty zda se jim dílo podařilo. Myslím, že všem chutnalo.

Mgr. Hana Odstrčilová, třídní učitelka PrŠ dvouleté
a vyučující předmětu Vaření