Projekt Paralympiáda 2015

V průběhu roku 2015 postupně na naší škole probíhalo několik aktivit s cílem seznámit děti, žáky, studenty a pedagogické pracovníky s potřebami osob se zdravotním postižením a navázat s nimi pozitivní vztah ke sportu.

Do tohoto programu se zapojilo celkem 87 žáků ZŠ a 21 žáků SŠ. Děti měly možnost vyzkoušet si mobilitu na sportovním vozíku, hru pro zrakově postižené s ozvučeným míčem „goalball“, aktivity s psychomotorickou plachtou nebo hru „boccia“ pro tělesně postižené, což je obdoba známé hry pétanque. Další aktivity se zaměřovaly na prostorovou orientaci nevidomých osob a také hru „kinball“, která dává možnost zapojit a prosadit se všem bez rozdílu. Projekt „Paralympiáda na SŠ a ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 301“ byl financován z grantu města Lipník nad Bečvou (ST-30). Aktivity pro žáky nám pomohli zajistit studenti FTK UP Olomouc a spolu se žáky se jich zúčastnilo i několik rodičů. Všem zúčastněným děkujeme.

Mgr. Kamil Zemánek