Mgr. Hana Odstrčilová – medailonek

Mgr. Hana Odstrčilová je zkušenou, vynikající učitelkou, která po celou dobu své pedagogické praxe pracuje s handicapovými žáky a svým inovativním a kreativním přístupem k výuce žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků se sociokulturním znevýhodněním vykazuje dlouhodobě nadstandardní výchovně vzdělávací práci.

Řadu let vykonávala při škole metodika primární prevence, realizovala mnoho úspěšných grantových projektů MŠMT pod názvem Ochránci 1-3 – aneb jak zabránit agresivitě a vandalismu a zároveň v této oblasti po celou dobu vykazovala vynikajících výsledků.

Je odborníkem a poradenským pracovníkem v oblasti výchovně vzdělávacích problémů zejména týkajících se šikany, agresivity, komunikace a drogové problematiky a její poradenská činnost je velmi kladně hodnocena rodičovskou veřejností , zejména pro její vstřícné komunikační techniky při řešení problémových situací.

Jako koordinátor školních vzdělávacích programů se aktivně podílí na tvorbě nových ŠVP a inovaci již vytvořených a metodicky vede ostatní učitele při zpracovávání metodik a pracovních listů pro individuální výuku žáků s různým stupněm postižení.

Jako speciální pedagog je uznávanou autoritou v rámci učitelského sboru, třídy, ale i ve vztahu k veřejnosti.

Mgr. Hana Odstrčilová svým odpovědným přístupem ke svému povolání je příkladem pedagoga, který svou práci nejen odvádí velmi profesně, ale zejména s velkým zápalem, nadšením a láskou.

TV Morava - Olomoucký kraj ocenil nejlepší učitele