Skip to content

FILMOVÉ KLAPKY PRO ŠIKOVNÉ TLAPKY

Do výtvarné soutěže, vyhlášené pořadateli festivalu studentských filmů
Pod Nebesy, se zapojili také žáci naší školy.  

Soutěž vyhlásil Okrašlovací spolek Lípa u příležitosti konání jubilejního desátého ročníku festivalu Pod nebesy. Účastní se jí všechny základní školy v našem městě a ve zvláštní kategorii také žáci výtvarného oboru ZUŠ A. Dvořáka.
Pořadatelé nám nechali zcela volnou ruku při výběru motivů, ztvárněných na skvěle připravených dřevěných klapkách. A protože naše město je samo jako obrázek, mnoho výtvarných návrhů zachycuje malebná zákoutí Lipníka nad Bečvou. Dalším motivem je Bedřich Smetana, protože letos si připomínáme dvousté výročí narození českého hudebního génia. Samozřejmě nechybí scény z oblíbených pohádek. A také jsme si výtvarně pohráli s názvem festivalu Pod Nebesy.
Ze všech prací bylo nutné vybrat tři, které budou naši školu reprezentovat. A to neměly učitelky výtvarné výchovy Pavla Stiborková, Romana Zedková a Kateřina Kotlárová vůbec jednoduché.
Přijďte se podívat, jak se to povedlo. Všechny soutěžní filmové klapky budou celý červen vystaveny ve výlohách obchodů na náměstí T. G. Masaryka. A v průběhu celého festivalu studentských filmů Pod Nebesy 21.–22. června taky v meditační zahradě za farním kostelem, kde proběhne i slavnostní vyhlášení vítězů a předání zajímavých odměn.
V sobotu 22. června v 19 hodin se dozvíme, jak to všechno dopadlo, čí „tlapky“ byly nejšikovnější. „Festivalová soutěž poprvé!“ KLAP
Blanka Prudilová
 

Napsat komentář