Skip to content

Dopravní výchova a žáci SŠ, ZŠ a MŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 301

Ve čtvrtek 9.května 2024 v rámci akce „Bezpečnost na kole“ naše škola uspořádala pro své žáky 4.–9. třídy dopravní soutěž. Formou dopravních testů si účastníci zopakovali své teoretické znalosti v oblasti pravidel silničního provozu. Následně se žáci přesunuli na místní stadion, kde si ověřili své cyklistické dovednosti na překážkové dráze. Nejmenší žáci 1.–3. třídy navštívili dopravní hřiště na Dukle, kde si hravou formou a jízdou na koloběžkách zopakovali základní pravidla bezpečnosti v silničním provozu a dopravní značky.

O týden později ve čtvrtek 16. května 2024 jsme se zúčastnili okresního kola v dopravní soutěži v Přerově, organizovaného pro žáky podobného typu škol z Přerova, Kojetína, Lipníku, Hranic a Prostějova. V konkurenci reprezentantů těchto škol se v kategorii chlapců podařilo našemu žákovi Tomáši Barnasíkovi obsadit pěkné druhé místo.

Vít Koláček

 

      V příloze fotografie z archivu školy:

1 - Nejmladší cyklistky při jízdách zručnosti

2 - Úspěšný Tomáš Barnasík

Napsat komentář