Skip to content

AKADEMIE OPĚT PESTRÁ, VESELÁ I DOJEMNÁ

Do posledního místečka se ve středu 28. června zaplnila tělocvična naší školy. Žáci současní i bývalí, pedagogové, rodiče a přátelé školy si nenechali ujít tradiční slavnostní akademii k ukončení školního roku 2022/2023.

 Akademie je příležitostí veřejně poděkovat nejlepším, ukázat všem, co jsme se za rok naučili a rozloučit se s těmi, kteří odcházejí.

Třídní učitelé předali pochvaly nejúspěšnějším žákům svých tříd a poděkovali jim za jejich aktivitu. A to nejen za příkladnou školní práci, ale také za reprezentaci naší školy ve vědomostních a sportovních i dovednostních soutěžích. Při tomto druhu měření sil se naši žáci opakovaně umísťují na předních místech v nelehké konkurenci škol podobného typu z velkých měst našeho regionu. Vážíme si jejich výsledků, kterými posilují dobré jméno naší školy.

Jako každý rok i tentokrát byli oceněni ti, kteří chrání naši planetu – nejlepší „sběrači“. Ve sběru papíru byl nejpilnější Viktor Cvek ze třídy SpA, nejvíc plastových vršků posbíral Daniel Hotěk ze třídy PrJB.

V pestrém doprovodném programu se představila většina dětí z naší školy. Taneční skupina „Super holky“ při školní družině s paní vychovatelkou J. Lošťákovou nám zatančila. Děti z II. třídy pod vedením třídní učitelky J. Tóthové nás sborovou recitací provedly celým školním rokem. Své síly spojili zpěváci z V. třídy s dětmi ze speciálních tříd, které postavily krásnou zeď při společném zpěvu písně „Dělání“. Děti z mateřské školy byly opět roztomilé, procvičily si rytmickou hru na ozvučná dřívka. Při adrenalinové ukázce umění parkouru pod vedením pana učitele K. Zemánka jsme ani nedýchali, ale chlapci z 8. a 9. ročníku létali vzduchem bravurně a s jistotou. „Zvonek zvoní, škola končí, po schodech se běží,“ zpívala celá tělocvična píseň „Pátá“ spolu s žáky IX. třídy s kytarovým doprovodem třídní učitelky B. Prudilové a rytmikou boomwakers.  

Chvíle loučení při akademii patří vždy k těm nejdojemnějším. Lipová víla Tilinka opět předala duhová vysvědčení předškolákům, kteří od září nastupují do prvních tříd. A její kouzelné zaříkávání: „Hodně štěstí, hodně zdraví, ať vás škola pořád baví!“ platilo pro všechny žáky naší školy včetně těch, kteří odcházejí a budou ve studiu pokračovat na učilištích. Za končící žáky osmých a devátých tříd pronesla děkovnou řeč Adéla Bartošková:

„Tak a je to tady! Školní rok uplynul jako voda a pro nás to byl ten poslední. Budeme v dobrém vzpomínat i na to pěkné, i na to špatné. Zážitky nemusí být vždy pozitivní, hlavně že jsou silné. Nikdy nezapomeneme na naše učitele a jejich hlášky. Na paní učitelku Škrancovou a její Dobré ráno, přátelé. Na pana učitele Zemánka, jak nám říkal, že jsme líné lemry. A také na hlášku pana učitele Koláčka Se učit! Se učit! Se učit! Z čehož jsme si někteří moc nevzali, a tak doufáme, že se tím budeme řídit alespoň na střední škole… Především chceme poděkovat paní ředitelce a paní zástupkyni za to, že s námi měly trpělivost a pevné nervy. Také velké díky patří našim třídním učitelkám a asistentkám za to, že měly silnou vůli to s námi vydržet. Loučíme se s vámi, mějte se krásně. Máme vás rádi!“

Loučení bylo opět dojemné i zábavné, poděkování upřímné a kytičky učitelům a vedení školy voňavé. „Buď sbohem brácho z dětských let, byls lepší v počtech a já zas lépe čet,“ zaznělo z reproduktoru a nejedno oko zvlhlo.

V samém závěru pedagogický pěvecký sbor poděkoval písní „Život je jen náhoda“ odcházející paní ředitelce M. Juráňové, která pomyslné žezlo symbolicky předala svému nástupci. Od nového školního roku 2023/2024 bude naši školu řídit náš pan učitel Kamil Zemánek.

Tak ať je to pro všechny rok šťastný, klidný a úspěšný, prožitý ve zdraví, lásce a míru.

 

Blanka Prudilová

Fotografie z archivu školy (autor Julie Zdráhalová)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA