Cykloden

V pátek 24. 4. 2015 se skupina žáků SŠ a ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 301 vypravila do Olomouce na „Cykloden“ pořádaný FTK v Olomouci, která je řešitelem projektu „Aktivní životní styl dětí a školáků v Olomouckém kraji“, reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/53.0020.

Jednalo se o zážitkovo-naučnou akci, zaměřenou na rozšíření vědomostí v oblasti dopravně-bezpečnostní výchovy, která proběhla na 11 stanovištích. Na dopravním hřišti si žáci vyzkoušeli jízdu na koloběžkách, motokárách, handbiku, slalom na šlapacím autě s brýlemi imitující stav po požití alkoholu, cyklocros, bike trial, jízdu na různých typech moderních i historických kol a lanové aktivity. Na interaktivní tabuli řešili různé dopravní situace, seznámili se s první pomocí a následně vyzkoušeli resuscitaci na připraveném modelu. Akce se vydařila a byla pro žáky naší školy navídaným zážitkem.