Žáci se ve škole nenudí

V době svého volného času mají naši žáci možnost rozvíjet své schopnosti a dovednosti v široké oblasti svého zájmu.

Naše škola jim každoročně nabízí navštěvovat zájmové kroužky, které začínají již v říjnu tohoto školního roku.

Sportovně založeni žáci si mohou s p. uč. L. Novákem zahrát Stolní tenis a zdokonalit své techniky, jak porazit soupeře. S p. uč. J. Novákovou mají možnost se pořádně vyřádit a vyběhat v kroužku Sportovní hry.

Společně s p. asistentkou J. Lošťákovou mohou rozvíjet svůj talent v Tanečním kroužku. V tom letošním roce žáci budou nacvičovat převážně moderní tance, styl Hip Hop, break dance a novinkou budou Romské tance, zejména čardáš.

Své vědomosti a dovednosti si žáci rozšíří v oblasti informační a komunikační technologie v kroužku Výpočetní technika, který bude otevřen pro začátečníky a pokročilé. Upevní si znalosti o softwaru a hardwaru počítače. Naučí se bezpečně pohybovat na internetu, sociálních sítích a také využít počítač k učení. Kroužky vedou p. uč. K. Zemánek a p. uč. J. Zavadil.

Žáci, mající ještě nějaké vady řeči se rozmluví s p. uč. J. Gaďourkovou v kroužku Logopedie hrou, kde hravým způsobem, pomocí logopedických cvičení probíhá práce v oblasti mluvidel a artikulace, řečová cvičení, procvičování problematických hlásek pomocí básniček a hudebně pohybových chvilek.

Rozmluvit se mohou i s p. uč. T. Musilovou v kroužku Angličtina hrou. Tento zájmový kroužek funguje na naší škole již několik let a zábavnou formou doplňuje a procvičuje učivo probírané v hodinách angličtiny. Žáci využívají množství výukových programů na PC, hrají didaktické hry. V období svátků si budou schůzky zpestřovat ukázkami tradičních oslav, výzdoby domácností a kuchařských dobrot.

Naše škola nabízí i rukodělné aktivity, kde žáci mohou dát odpočinout svým mozkovým buňkám a zapojit ruce. Kroužek Keramika nabízí práci s keramickou hlínou, z níž může vzniknout třeba pěkný dárek pro maminku. Výrobky slouží i k výzdobě školy a je možné je zakoupit i na trzích. Kroužek vede p. uč. T. Peterková. Novým kroužkem je Šití. Bude ho vést p. asistentka E. Šedová, která seznámí a naučí žáky pracovat s šicím strojem. Naučí se základní švy a vyrobí si jednoduchý výrobek, který mohou žáci prakticky využívat.

Nakonec nabízíme kroužek pro žáky, kteří se chtějí herecky předvést. Kroužek, nazvaný Dramatika vede p. asistentka L. Tomková, která má vždy inspiraci k různým příběhům. Každý školní rok odehrají až dvě vystoupení, jak na akademiích naší školy, tak i na různých akcích v našem městě. Již odehráli příběhy jako „Andělíček Stříbrovlásek“, „Jak Tom zachránil prázdniny, Vánoce, Velikonoce“, „O princi s dřevěným mečem“, anebo „Prázdniny pod psa“. Poslední zmiňovaný příběh měl premiéru v dětské knihovně v Lipníku n. B., kde sklidil velký úspěch. V rámci dne otevřených dveří naší školy se můžete přijít podívat i vy, nejen na naši krásnou a nově opravenou školu, ale rádi vám žáci zahrají i poslední nacvičenou pohádku „Prázdniny pod psa“ … Těšíme se na viděnou …

Mgr. Markéta Bednářová