Výlet do Veselíčka

Klub rodičů při SŠ a ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 301 využil pěkného počasí a realizoval pro děti ZŠ speciální ve čtvrtek 11. června 2015 jednodenní výlet do malebné vesnice Veselíčko.

Nejdříve děti společně s rodiči a pedagogy navštívili ranč MUSTANG, který se nachází v klidné části obce. Ranč patří soukromému majiteli, který chová několik koní pro sport a turistiku. Na ranči, kde jsme byli přátelsky přivítáni, jsme si prohlédli celé hospodářství - králíky, kozy a slepice. Zde děti viděly, kde koně „bydlí“, seznámily se s úklidem stájových boxů, krmením a napájením koní i s přípravou koně na jízdu – čištění, kartáčování a hlazení. Také se děti dozvěděly, proč se koně pouští na pastvu a jaké jsou možnosti využití koní. Děti se tak sblížily se životem koní, mohly je pohladit, nakrmit pečivem a zeleninou. Všichni jsme se projeli na koni jménem Sir Henry.

Další putování nás zavedlo do zámeckého parku. Okouzlila nás krásná a upravená zahrada s rybníčkem, u kterého jsme poseděli a vnímali klid přírody. Odtud jsme měli možnost vidět celé okolí Moravské brány. Na připraveném ohýnku a příjemném posezení u rodičů našich žáků si na závěr výletu děti opekly špekáčky a všichni společně si pohovořili o zážitcích celého dne. Krásné dopoledne v přírodě nám rychle uteklo a všichni společně se těšíme na příští setkání Klubu rodičů.

Mgr. Jindřiška Gaďourková, třídní učitelka speciální třídy