Skip to content

Sportovní úspěchy žáků

Žáci SŠ a ZŠ Osecká 301 v Lipníku nad Bečvou se již třetím rokem úspěšně zapojují do sportovních soutěží pořádaných Českým svazem mentálně postižených sportovců.

V polovině měsíce září se zúčastnili 2 žáci školy u obce Sruby v Orlických horách dvoudenního Mistrovství České republiky v závodě horských kol. V horské časovce na 3 km obsadil Jiří Suchý velmi pěkné 2. místo a v okružním terénním závodě na 7 km 5. místo. Mladší žák Josef Ždanov, který teprve sbíral zkušenosti, byl v časovce na 17. a v okružním závodě 12. V celkovém hodnocení byl Jiří Suchý na 4 místě a Josef Ždanov na místě 15.

Začátkem září se bojovalo ve Šternberku na Mistrovství Moravy a Slezska ve stolním tenise. Naši mladí vyznavači zelených stolů zde obsadili první 3 místa a Jiří Suchý a Jaroslav Sivák postoupili na listopadové Mistrovství České republiky konané v Hradci Králové. Zde Jaroslav Sivák nepostoupil ze skupiny, ale vyhrál soutěž o Cenu útěchy a Jiří Suchý se probojoval až do závěrečných utkání a skončil na pěkném 5. místě. Naše žáky čeká v průběhu školního roku mnoho dalších sportovních klání. Z těch nejdůležitějších je to MČR v běžeckém lyžování v Malé Úpě v Krkonoších a MČR v plavání v Liberci.