Škola v přírodě – Horní Bečva

Ve dnech 5. – 9. 10. 2015 se žáci SŠ a ZŠ Lipník nad Bečvou zúčastnili školy v přírodě v celkovém počtu 24 dětí a 4 vyučující. Místem pobytu byl vybrán krásný hotel Bečva v malebném prostředí obce Horní Bečva.

Cílem tohoto adaptačního pobytu bylo, aby si děti vytvořily nebo utužily přátelské vztahy, naučily se pracovat ve skupině a pro skupinu, zkusily si tíhu odpovědnosti za sebe i jiné, slabší a mladší kamarády. Vzhledem k tomu, že nám celý týden přálo krásné počasí, vyrazili jsme pěšky na Radhošť kolem sochy Radegasta, navštívili jsme Valašské muzeum v přírodě a také jsme všichni zdolali noční stezku odvahy. Dále jsme soutěžili v různých sportovních disciplínách (vybíjená, fotbal, přetahování lana, překážková dráha, obrázková hra) o sladké odměny. Do programu jsme zařadili i tradiční hry s psychomotorickou plachtou, bocciu i netradiční náčiní slack-line, což je chůze po laně. Jako odpočinkové aktivity jsme zvolili uměleckou tvorbu, kdy děti malovaly na kameny nebo na papír to, co je nejvíce na pobytu zaujalo. Na závěr celého kurzu jsme vytvořili každému portfolio, do kterého ostatní žáci malovali nebo psali kladné vlastnosti dotyčného žáka, jako zpětnou vazbu k jeho chování a vystupování na škole v přírodě.

Vedoucí: Mgr. Kamil Zemánek