SE SLUNCEM NAD HLAVOU

Před naším druhým školním výletem do lůna horské přírody byla předpověď počasí velmi příznivá. A sluníčko nám opravdu zachovalo přízeň. V úterý 23. května ráno žáci druhého stupně ZŠ před školou nasedli do autobusu a vydali se vstříc dalšímu cestovatelskému dobrodružství.

Vyvezli jsme se na místo, kde stávala oblíbená chata Tesák. Potěšilo nás, že vedle ní už se buduje restaurace, která dočasně nahradí vyhořelou turistickou útulnu.

Paní učitelka Zemánková nám naplánovala příjemnou hřebenovku od Tesáku na Hostýn. Vedla nás svěží šťavnatou zelení lesů i luk a nabízela krásné výhledy po Hostýnských vrších. Ptačí zpěv a voňavý jarní vzduch nám zpříjemňovaly cestu zvlněnou krajinou. Místy jsme se vyhýbali blátu a loužím. Někdo se vyhnout nestačil a takzvaně do toho „šel celým tělem“. Ale než jsme došli do cíle, bláto uschlo a odrolilo se…

Závěrečné stoupání na Svatý Hostýn nám dalo trošku zabrat, a tak nám odpočinek a občerstvení přišly vhod. Prohlédli jsme si baziliku Nanebevzetí Panny Marie i Jurkovičovu křížovou cestu. Osvěženi zážitky i svačinou jsme pak zahájili místy náročný sestup lesem. Cesta podél Bystřičky, zakalené nedávným deštěm, nás zavedla až k autobusu, který na nás čekal ve Chvalčově.

Možná za to mohlo poctivých dvanáct kilometrů v nohách, že v autobusu bylo znatelně klidněji než cestou na Tesák. Užili jsme si opravdu krásný výlet. A k tomu zdravá únava patří. Těšíme se na další!

Blanka Prudilová