Skip to content

Psí láska léčí

Canisterapeutický tým naší školy se od září rozrostl o novou terapeutku. Má psí pohled, studený čumáček, dlouhé černé uši a jmenuje se Lilith.

Již osmnáctým rokem je léčebný kontakt psa a člověka součástí života naší školy. A letošní školní rok je výjimečný tím, že při canisterapii tu jsou pro děti pejskové hned dva. Pro jedenáctiletého výmarského ohaře Rona je to šestý, poslední školní rok služby. Po odchodu do „psího důchodu“ ho čeká zasloužený odpočinek a nějaké ty radosti z lovu, protože Ron má i lovecké zkoušky.

Naopak pro Lilith je to první „angažmá“. Má za sebou výcvik a zkoušky z poslušnosti a canisterapeutických vloh, které bude podstupovat každé dva roky. A před sebou má spoustu radosti, mazlení, tlapkání, hlazení, ňufání…

A co má rok a půl stará fenečka labradora Lilith nejraději? „To ještě nevím, zatím se rychle nadchne pro cokoli. Má hodně ráda Rona a vycházky,“ odpovídá canisterapeutka Renata Kratochvílová s prsty zabořenými do Liliny lesklé srsti. Vedle Rona a vycházek miluje hravá fenka i děti, a tak je každý pátek po obědě u našich středoškoláků a ve školní družině hodně „psiny“.

Děkujeme Roníkovi za všechnu lásku a trpělivost a Lilince přejeme mnoho psí radosti z lidské blízkosti.

Packu na to.

Blanka Prudilová

Napsat komentář