Projektový den zdravého životního stylu

V rámci projektu „Aktivní životní styl dětí a školáků v Olomouckém kraji“ (CZ.1.07/1.1.00/53.0020), jehož příjemcem je Univerzita Palackého v Olomouci Fakulta tělesné kultury a naše škola je jedním ze 47 partnerů,proběhl v prostorách naší školy dne 30.3.2015 v době od 8:00 – 12:00 hodin projektový den zdravého životního stylu, kterého se zúčastnili všichni žáci a studenti naší školy. V prostorách školy bylo vytvořeno několik stanovišť, které umožnily všem účastníkům vyzkoušet si nové sportovní aktivity s využitím nových netradičních sportovních pomůcek získaných v rámci projektu. V prostorách tělocvičny se žáci seznámili s Kimballem, prošli překážkovou dráhou a hráli stolní tenis. V atriu byla na programu jóga a psychomotorická plachta, na chodbách se jezdil slalom s koloběžkami, využívaly se instalované basketbalové koše k soutěžním aktivitám a soutěžilo se ve fotbálku. V prostorách střední školy a speciálních tříd se využívaly pomůcky rehabilitačního charakteru a na chodbách se procvičovaly aktivity s balančními prvky. Poslední hodina byla ve všech třídách zaměřena na otázky zdravého životního stylu s využitím interaktivní tabule a počítačové učebny. Výstupy ve formě vytvořených plakátů mají žáci ve svých třídách. Projektový den byl zajímavý, pro žáky motivující a bude i v dalších letech realizován jako součást zdravého životního stylu ve škole.