Paralympijský školní den

Dne 22. října 2014 se na naší škole uskutečnil Paralympijský školní den (dále jen PŠD). Jedná se o jednodenní vzdělávací program s cílem seznámit děti, žáky, studenty a pedagogické pracovníky s problematikou osob se speciálními potřebami a získat pozitivní vztah ke sportu osob s postižením.

Do programu PŠD bylo zapojeno cca 80 žáků naší školy. Program probíhal po celé škole na šesti stanovištích. Děti měly možnost si vyzkoušet mobilitu na sportovním vozíku, mobilitu bez zrakové kontroly s klapkami na očích, hru pro tělesně postižené „bocciu“, psychomotorický padák a hru pro zrakově postižené „goalball“. Na posledním stanovišti byly děti seznámeny formou videoprojekce s ideály paralympismu a ukázkami vrcholových sportů handicapovaných osob.

Na závěr celého PŠD jsme se všichni sešli v tělocvičně, kde proběhlo exhibiční utkání v basketbalu na vozíku mezi výběrem učitelů a asistentů proti žákům naší školy. Toto ukázkové utkání se však za podpory všech fandících dětí změnilo v úžasně dramatický boj, ve kterém nakonec zvítězilo družstvo žáků v poměru 5:4. Tímto bych chtěl všem zúčastněným učitelům i žákům poděkovat za bezproblémový průběh a aktivní přístup na tomto projektu.

Organizátor akce:
Mgr. Kamil Zemánek