Skip to content

Občan a bezpečnost

Hasičská, policejní a vojenská technika, dynamické ukázky složek integrovaného záchranného systému, jízdní policie, plavba po řece, ukázky zbraní. To vše a další zajímavosti nabídla v pátek 15. června akce Občan a bezpečnost, která se konala u policejní budovy poblíž přerovského výstaviště.

Stovky dětí z mateřských a základních škol si nenechaly tuto akci ujít. A my, žáci SpA třídy a PRj třídy, jsme byli u toho.

Policie předvedla ukázku zákroku - násilného zastavení vozidla a zadržení pachatele, ukázku bojového umění Musado, výcvik služebních psů, ukázku jízdní policie ve Zlíně, slaňování, společný zásah všech složek Integrovaného záchranného systému při simulované dopravní nehodě.  Po celou dobu konání akce měli návštěvníci možnost prohlédnout si zázemí policejní budovy. Zájemci si mohli sestavit identikit pachatele, sejmout otisky prstů. Část programu se přesunula i k řece Bečvě, kde se děti mohly svézt na motorovém člunu.

Nechyběl ani bohatý doprovodný program včetně soutěží pro děti. A věřte, že jsme si téměř vše vyzkoušeli. Domů jsme se vraceli unaveni s batůžky plnými upomínkových předmětů, plni zážitků a moc spokojeni.

Mgr. Nováková Jana

Napsat komentář