Skip to content

Návštěva výstavy o historii času

Krása a užitečnost je to, co spojuje různé druhy hodin v průběhu celé naší historie. Všem lidem měří stejně a obklopují nás na každém kroku. Vždyť jen sluneční hodiny fungují bez zásahu člověka a nedají se ovlivnit. Všem lidem měří stejně a záleží jen na nás, jak je vnímáme.

Ve středu 19. 10. 2022 a v úterý 25. 10. 2022 navštívili žáci SŠ, ZŠ a MŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 301, výstavu Starožitné hodiny v galerii Konírna Lipník nad Bečvou ze sbírky Muzea Komenského v Přerově, doplněnou o putovní výstavu Znovuzrození pražského orloje.

Techniku nelze oddělit od etiky a estetiky. Žáci to zjistili v rámci mezipředmětových vztahů v návaznosti na tuto výstavu. Galerie Konírna byla pro žáky příjemným a inspirujícím místem pro další zvídavou činnost, která pokračovala bezprostřední edukací v budově školy.