Skip to content

Lipenští žáci sportují

Žáci SŠ a ZŠ Osecká 301 v Lipníku n. B., se již čtvrtým rokem úspěšně zapojují do sportovních soutěží pořádaných Českým svazem mentálně postižených sportovců.

Začátkem měsíce října letošního roku se zúčastnili 2 žáci školy u obce Sruby v Orlických horách dvoudenního Mistrovství České republiky v závodě horských kol. V horské časovce na 3 km obsadil Vladimír Patkaň pěkné 9. místo a v okružním terénním závodě na 7 km 5. místo.  Mladší žák Josef Ždanov, který teprve sbíral zkušenosti, byl v časovce na 17. a v okružním závodě 11. místě. V celkovém hodnocení byl Vladimír Patkaň na 7. místě a Josef Ždanov na místě 14.

V závěru měsíce se bojovalo ve Šternberku na Mistrovství Moravy a Slezska

ve stolním tenise.  Naši mladí vyznavači zelených stolů Lukáš Suchý a Jaroslav Sivák zde obsadili 1. a 3. místo a  Petra Astalošová turnaj dívek vyhrála.

Dominik Sivák se umístil až na místě 6.

Těmito výsledky se medailisti kvalifikovali na dvoudenní listopadové Mistrovství České republiky v Hradci Králové, kde L. Suchý i J. Sivák postoupili ze základních skupin do tzv. pavouku, ve kterém svým soupeřům podlehli až v závěrečných zápasech. Lukáš Suchý se umístil na 6. a Jaroslav Sivák na 4. místě. Bramborová medaile sice mrzí, ale vzhledem k velké konkurenci je to velmi hezký výsledek.

Na mistrovství probíhal i turnaj ve čtyřhrách. Bohužel se tato soutěž nehrála dle kategorií. Oba výše uvedení hráči byli v 1. kole vyřazeni reprezentační dvojicí juniorů.

Naše žáky čeká mnoho dalších sportovních klání. Z těch nejdůležitějších je to MČR v běžeckém lyžování v Malé Úpě v Krkonoších  a MČR v plavání regionu Morava ve Zlíně a MČR v plavání v Liberci.