Skip to content

Den Země v naší škole

  1. dubna si připomínáme Den Země, světový svátek životního prostředí, který slaví více než miliarda lidí ve 175 státech světa na celé planetě.

Tento ekologicky motivovaný mezinárodní svátek má za cíl upozornit na dopady ničení životního prostředí a připomenout důležitost jeho ochrany. Česká republika se k oslavám Dne Země poprvé připojila v roce 1990.

Den Země jsme v naší škole oslavili již tradičně projektovým dnem ve čtvrtek 18. 5. Každá třída měla připravený svůj vlastní program: výšlap na hrad Helfštýn, povídání o jarní přírodě, chráněných rostlinách a živočiších, o zásadách chování v přírodě. Děti se učily třídit odpad, určovat k čemu slouží barevně rozlišené kontejnery, a kde v našem okolí jsou umístěny. Počasí nám moc nepřálo, foukal studený vítr a sem tam poprchávalo. Ale i přesto jsme si všichni, žáci i učitelé, projektový den řádně užili.

Mgr. Zdenka Dohnalová