Beseda Tonda Obal na cestách

Ve středu 13. ledna se žáci naší školy zúčastnili zajímavé interaktivní besedy společnosti EKO–KOM - Tonda Obal na cestách, kterým jsme doplnili program výuky environmentální výchovy.

Cílem besedy bylo upevnění vědomí odpovědnosti za životní prostředí a propagace tříděného sběru odpadů. V průběhu besedy, která byla přizpůsobena úrovni jednotlivých tříd, si žáci doplnili informace týkající se správného třídění a následného využití separovaného odpadu. Součástí byla výstavka Tondy Obala – kufřík naplněný recykláty a materiály, které si mladší žáci mohli formou hry sami roztřídit a krátké dvouminutové filmy o recyklaci a likvidaci odpadu. Beseda se žákům všech tříd líbila a naše škola sklidila pochvalu za znalosti děti v této problematice, i za chování žáků během celé besedy.