Skip to content

ŠKOLA NA HRAD!

Je po dešti. Sluníčko svítí a vzduch je prosycený vůní kvetoucí jarní přírody. Jdeme po cyklostezce, pozorujeme okolní traviny, pole, louky a krásně zelené stromy na kopcích. Jdeme totiž na hrad Helfštýn. Máme sportovní den. A letošní opravdu krásné jaro nás zve k dlouhé procházce.

Svižným krokem stoupáme vzhůru do kopce. Vzrostlé listnaté stromy nám poskytují stín, listí šumí a nikdo není unavený. V podhradí na sluníčku někteří jedinci pomýšlejí na malé občerstvení, ale většina spěchá nahoru do hradu. Hradní brána je otevřená. Protože dnes je 18. května, to je Mezinárodní den muzeí a vstup je zdarma!

Nádvoří skýtá možnost odpočinku. Po osvěžení se vydáváme na obhlídku hradu. Mnohá zákoutí mají tajemnou moc nás přenést do dávné historie. Z nové vyhlídky na střeše paláce se nám otevírá překrásný pohled do údolí Moravské brány.

Dopoledne se nachýlilo ke konci a nikomu se nechtělo jít zpět do školy. Moc jsme si to užili.

Fotografie z archivu školy