Skip to content

POVEDENÝ ČAROKVÍZ

Konec dubna máme tradičně spojený s veselými čarodějnickými rejdy. Ale k naší lítosti jsme se poslední dva roky museli obejít bez společných radovánek u ohně, buřtíků, soutěží a her. A tak jsme s dětmi z třídy SPCH1 s chutí přijali pozvání na čarodějnickou stezku v zámeckém parku. Připravilo ji Středisko volného času Lipník n. B. a moc se nám líbila.

V naší škole už od poloviny dubna „jedeme na plný plyn“. Být celé dopoledne ve třídě v respirátoru, to není žádný med. Ale jsme rádi, že můžeme být spolu. S dětmi se snažíme trávit co nejvíce času venku. A čarodějnická stezka byla skvělou příležitostí spojit příjemnou zábavu při luštění kvízu se zdravým pohybem na čerstvém vzduchu.

A že jsme se pořádně vyvětrali! Najít všech 15 stanovišť na velké ploše zámeckého parku byla pěkná honička, ale zvládli jsme to. A ještě jsme potrénovali paměť, postřeh, důvtip, prověřili jsme mrštnost našich jazýčků, využili znalostí z přírodovědy a dověděli se zajímavosti o čarodějnicích. A hlavně jsme si to pěkně užili.

Dokonce jsme za úspěšné vyluštění tajenky dostali odměny. V kanceláři SVČ nám paní Martina Havlasová každému dala něco na zub, něco na ozdobu a něco na hraní.

Čáry máry fuk! Bylo to krásné dopoledne.

Těšíme se na další dobrodružství!