Skip to content

Výstava autorky a ilustrátorky Zuzany Slánské

V úterý 1. 10. 2019 navštívili žáci 5. a 6. ročníku výstavu lipenské rodačky Zuzany Slánské. Výstava se konala ve výstavním sále Domečku Městské knihovny Lipník nad Bečvou a ke shlédnutí byla prezentace některých ilustrací a také fotografie tvorby. Žákům se nejvíce líbily postavičky z komiksů v časopise Sluníčko a zaujala je také kniha Moje první barvy. Pedagogové nejvíce ocenili originální a vtipný adventní kalendář s beránkem. Po výstavě se žáci podívali na Kameny zmizelých, které se nachází v nedalekém podloubí na ulici 28. října a které jsou vzpomínkou na oběti holocaustu, Zdeňku a Petra Schreiberovi. Na závěr naší procházky žáci ocenili nový monument na náměstí a vrátili se zpět do školních lavic.

Mgr. Daniela Kramplová, školní metodik prevence

dav
dav
dav
sdr