Skip to content

Den požární bezpečnosti

Ačkoliv se pátek 13. považuje za den, který podle pověr nosí smůlu, žákům ze ZŠ Osecká 301 přinesl radost. Na pátek 13. září totiž připadá Den požární bezpečnosti, což představuje den otevřených dveří na požárních stanicích. Naši žáci tedy navštívili místní požární stanici v Lipníku, kde jim hasiči ukázali vybavení hasičského auta. Žáci se zaujetím sledovali hadice a další nezbytnou výbavu a poslouchali výklad, během kterého se dozvěděli, jak například hasit elektřinu. Žáci se zajímali nejvíce o to, co hasiči přesně dělají, když hoří, jak rychle dokážou přispěchat k požáru a jak se sjíždí po tyči dolů. Zajímaly je také protipožární obleky, které vypadaly jako pro kosmonauty a všichni moc ocenili, když si je mohli na sobě vyzkoušet. Na závěr si všichni odnesli s sebou domů různé suvenýry v podobě balónků, pexesa, záložek do knih, rozvrhů hodin, omalovánek, magnetek a dalších.

Mgr. Daniela Kramplová, metodik prevence