Skip to content

Sportovní den v Týně nad Bečvou

Ve čtvrtek 5. května 2022 se žáci naší školy vypravili na víceúčelové hřiště do Týna nad Bečvou. V krásném prostředí sportovního areálu si vyzkoušeli netradiční pohybové aktivity – hru discgolf, chůzi na balančním laně nad zemí a střelbu z luku. S velkým zájmem se setkala hra boccia, což je sport podobný francouzské pétanque a je určený lidem, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Velmi potěšila i poučila jízda na koloběžce pod vedením zkušených instruktorek z Centra pohybu Olomouc vedeného Mgr. Lenkou Fasnerovou.

Sportovní den se konal v rámci projektu „Fyzické a pohybové aktivity ke zvýšení kvality života žáků s hendikepem“, který město Lipník nad Bečvou podpořilo grantem.

Žáci si užili nejen připravených aktivit, ale také možnosti být spolu, popovídat si, zasmát se. Celý den nás provázelo krásné slunečné počasí, které všechny zážitky umocnilo.

Děkujeme městu Lipník nad Bečvou za finanční podporu, obci Týn nad Bečvou za možnost využití víceúčelového hřiště a Centru pohybu Olomouc za zapůjčení koloběžek a kvalitní instruktáž.

Mgr. Martina Nedoluhová

Fotografie z archivu školy