Skip to content

Výlet do Velkých Losin

Ve čtvrtek 24. září 2020 jsme se se žáky naší školy, rodiči a prarodiči vydali za peníze z dotace od města Lipník nad Bečvou do termálních lázní Velké Losiny. Počet výletníků trochu zasáhlo podzimní nachlazení a obavy z koronaviru, ale přesto jsme si výlet báječně užili.

Po hodině a půl cesty a počátečním deštivém počasí nás na místě čekalo sluníčko. Příjemnou procházkou přes lázeňský park jsme byli v 10 hodin na místě. Čekal na nás vodní svět, který zve jak ke sportovním aktivitám, tak k relaxaci a odpočinku. Ve vnitřní části jsme se věnovali rehabilitačním aktivitám ve vodě a poté jsme dle zdravotního stavu žáků a jejich schopností a dovedností vyzkoušeli jeskyni s vodopádem, chrliče vody, perličková sedátka a lehátka s hydromasážními tryskami. Ve venkovní části na nás čekaly další 4 bazény spolu s vodním deštníkem, chrliči vody, dětským hřibem a hydromasážními lehátky. V průběhu našeho tříhodinového pobytu jsme se stihli občerstvit v místní restauraci.

Odpoledne jsme procházkou se zastávkou v místní cukrárně a výrobně pralinek dorazili k autobusu, který nás odvezl zpět ke škole. Příjemně unaveni, ale přitom odpočati.

Výlet se i tentokrát velmi vydařil, užili si ho všichni – jak děti, tak dospělí. Velmi děkujeme městu Lipník nad Bečvou za finanční příspěvek z dotačního programu.

Mgr. Petra Horáková

SŠ, ZŠ a MŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 301