Poznáváme naše město

Nevlídného počasí prvních měsíců nového roku využily děti z „duhové“ mateřské školky při ŠŠ, ZŠ a MŠ Osecká 301 k návštěvě některých organizací Lipníka nad Bečvou.

Už jsme v loňském roce navštívili skatepark, stadion, podívali jsme se do galerie Konírna i do Domečku městské knihovny a TIC.

Tentokrát nás zvídavost zavedla do dalších zařízení, abychom se podívali, jak uvnitř vypadají budovy, které ze společných vycházek známe pouze zvenčí.

V kulturním domě Echo jsme obdivovali vkusnou uměleckou výzdobu, vyzkoušeli jsme si „prkna, která znamenají svět“ a seznámili se s tím, jak to chodí při návštěvě kulturních akcí.

Do nové sportovní haly nám pan správce dovolil nahlédnout zrovna v době, kdy zde probíhal žákovský turnaj ve florbalu. Fandili jsme! A nejvíc se nám líbila lezecká stěna.

V dětském oddělení městské knihovny nám usměvavá paní Ryšavá ukázala, jak to u nich chodí, a provedla nás kouzelným světem knížek. Děti už se moc těší, až se z nich stanou čtenáři.

A na závěr ještě jeden nečekaný, sladký vycházkový bonus: při objevování jara v zahrádkách domů za stadionem jsme byli odměněni Andělskými pralinkami! Paní Martina Brandová nás oknem své provozovny zahlédla a přinesla nám ven ochutnat nebeské pamlsky. To byla dobrota!

Děkujeme zaměstnancům organizací města za rozšíření našich obzorů. A také hodné paní Martině, která nám to poznávání pěkně „osladila“.

Mgr. Blanka Prudilová, učitelka MŠ

Texty k fotografiím: