Skip to content

Krmení ptáčků ve školní družině

V měsíci lednu jsme se s dětmi z druhého oddělení školní družiny zaměřili na volně žijící ptáčky. Nejprve jsme si o ptáčcích popovídali, o tom, kteří odlétají do teplých krajin a jak u nás přezimují ti, co zůstávají a jak je správně krmit.

Konečně napadla bohatá sněhová nadílka a tak jsme se pustili do výroby lojových bábovek pro ptáčky.

Ve školní kuchyňce jsme do připravených mističek dávali směs semínek pro ptáčky smíchaných s rostlinným tukem. Děti se pustily do práce s vervou sobě vlastní a zrníčka byla opravdu všude. Po ztuhnutí jsme krmení z mističek vyjmuli.  Výsledek byl dobrý, lojové bábovky držely tvar a mohli jsme vyrazit do parku, aby je děti zavěsily na větve stromů.

Dětem se krmení ptáčků moc líbilo a na konec vycházky si děti užily i zimních radovánek na sněhu.

Zapsala: Alžběta Doležalová