Skip to content

DUHOVÁ MATEŘINKA „V KOVU“

Rádi probouzíme v dětech lásku k výtvarnému umění i k svému městu. Skvělou příležitostí k tomu byl letošní Kov ve městě XVI. – sezónní výstava kovaných soch a plastik v kulisách našeho historického města.

 Začátek nového školního roku je v naší škole poznamenám výměnou oken v některých třídách. Udržet provoz školy není snadné, improvizuje se v náhradních prostorách. Také naše „duhová mateřinka“ přišla na čas o svou hernu. A tak se snažíme trávit co nejvíce času venku. Letošní prosluněné září nám to usnadnilo.

Paní učitelky spolu s dětmi z mateřské školky navštěvovaly opakovaně „galerii pod širým nebem“, prohlížely si exponáty, říkaly si o nich různé zajímavosti, obdivovaly jejich krásu i šikovnost uměleckých kovářů a podněcovaly dětskou fantazii. Podle přání dětí pak paní učitelky vyplnily anketní lístky. Po odevzdání v TIC jsme všichni dostali krásné magnetky – a už teď jsme zvědaví, jak dopadne celkové hlasování.

Dětem z duhové mateřinky se nejvíc líbil „Ten pán s houslema“. Paganini Igora a Václava Kitzbergerových, zapůjčený z Helfštýna, byl označený na všech anketních lístcích. Nadšené byly děti z kinetických děl. Zejména je uhranula „Ta věc s velkýma očima“, tedy Pozorovatel otce a syna Tasovských. A moc se líbila i ladná Tanečnice, elegantní Stébla a rozlétaní Ptáci. U Znamení zvěrokruhu jsme se všichni vyfotografovali. Každý u toho svého. Ať máme památku.

Kov ve městě brzy skončí, ale my se chystáme navštívit výstavu uměleckého kováře Václava Kitzbergera v galerii Konírna. Jsme přeci z kovářského města!

 

Mgr. Blanka Prudilová

Děti a Ptáci
V naší duhové školce máme nejvíc Beranů!
Jaké to asi je, být Neposluchač?