Dopravní soutěž

Ve čtvrtek 19.5.2022 v rámci akce „ Bezpečnost na kole “ naše škola po dvouleté pauze zapříčiněné coronavirovou epidemí uspořádala pro své žáky 4. – 9. třídy dopravní soutěž. Formou dopravních testů, na půdě školy, si účastníci zopakovali své teoretické znalosti v oblasti pravidel silničního provozu. Následně se žáci přesunuli na místní stadion, kde si ověřili své cyklistické dovednosti na překážkové dráze. Nejmenší žáci 1. – 3. třídy navštívili místní dopravní hřiště, kde si hravou formou a jízdou na koloběžkách zopakovali základní pravidla bezpečnosti v silničním provozu a dopravní značky.

O týden později, ve čtvrtek 26. 5.2022 jsme se zúčastnili okresního kola v dopravní soutěži, které se konalo v Přerově, organizované pro žáky podobného typu škol z Přerova, Kojetína, Lipníka a Hranic. V konkurenci reprezentantů těchto škol se nám podařilo zvítězit.

Zpracoval Mgr. Vít Koláček