Skip to content

Vaření malých „kuchtíků“ z naší přípravné třídy

Od začátku školního roku 2018/2019 si děti z přípravné třídy v rámci pracovních činností velmi oblíbily vaření. Každý týden si vyrobíme s malými „kuchtíky“ v hodině vaření nějakou „dobrůtku“. Společně jsme si upekli mini-pizzy, uvařili pudinkový pohár, vyrobili jednohubky s mrkvičkou, a máme za sebou přípravu poháru „Vitamínek“ z ovoce, bílého jogurtu a kakaa. Každé z dětí se zcela samostatně učí správný postup jak uvařit čaj nebo kakao. V neposlední řadě se děti seznamují s osvojováním správných stravovacích, stolovacích a především hygienickým návyků. V průběhu školního roku budeme i nadále na webových stránkách školy informovat o tom, jak nám společné vaření jde a co jsme se naučili.

Bc. Pavla Martincová, třídní učitelka přípravné třídy