Skip to content

Sportovní úspěchy žáků

Žáci SŠ a ZŠ Osecká 301 v Lipníku  nad Bečvou  nebojují jen za školními lavicemi, ale i na různých sportovních turnajích. Již pátým rokem se úspěšně zapojují do sportovních soutěží pořádaných Českým svazem mentálně postižených sportovců.

Začátkem měsíce října 2018 jako každým rokem se zúčastnili 3 žáci naší školy u obce Sruby v Orlických horách dvoudenního Mistrovství České republiky v závodě horských kol. Závod se skládal z horské časovky a z okružního terénního závodu. Po celkovém vyhodnocení obsadila Marie Cinová velmi pěkné 7. místo, Vojtěch Dohnálek 14. a Ondřej Vinkralčik 15. místo. I když tentokrát nedosáhli na stupně vítězů, je nutné je pochválit za snahu a bojovnost.

  V závěru měsíce října 2018 se hrálo ve Zlíně Mistrovství Moravy a Slezska ve stolním tenise.  Naši mladí vyznavači zelených stolů Patrik Gloner,                      

 Ivan Macko a Marie Cinová se utkali se svými soupeři o účast na MČR konané listopadu v Hradci Králové. První dva jmenovaní bohužel na své soupeře nestačili, žákyně Marie Cinová však svým 4. místem postoupila na výše jmenované mistrovství.

Mgr. Ladislav Novák