Skip to content

Sportovní úspěchy našich žáků

Žáci naší školy nebojují jen za školními lavicemi, ale i na různých sportovních turnajích. Již pátým rokem se úspěšně zapojují do sportovních soutěží pořádaných Českým svazem mentálně postižených sportovců.

Začátkem měsíce října letošního roku se zúčastnili 3 žáci školy u obce Sruby v Orlických horách Mistrovství České republiky v závodě horských kol. V okružním terénním závodě na 7 km obsadil Jan Sochůrek 5. místo, v závodě dívek Marie Cinová 4. místo. Náš další závodník Lukáš Rýdl závod pro zdravotní potíže nedokončil.

  V závěru měsíce října proběhlo ve Šternberku Mistrovství Moravy a Slezska, region Severní Morava ve stolním tenise.  Naši mladí vyznavači zelených stolů Jaroslav Sivák, Josef Ždanov a Patrik Cina zde obsadili 1., 5. a 6. místo. První dva jmenovaní se kvalifikovali na Mistrovství České republiky v Hradci Králové.

Žákyně Petra Astalošová obhájila ve Šternberku své 1. místo z loňského roku a také se kvalifikovala na výše uvedené mistrovství republiky, kterého se bohužel nezúčastnila.

Na letošním dvoudenním republikovém přeboru v Hradci Králové, naši borci na medaile nedosáhli. Byla zde velmi těžká konkurence, turnaje se zúčastnili v žákovské kategorii i reprezentanti ČR. Josef Ždanov se nekvalifikoval ze skupiny do dalších zápasů a Jaroslav Sivák postoupil do tzv. pavouka a obsadil 6. místo.

Přesto je nutné jmenovaným žákům poděkovat za jejich snahu dobře reprezentovat nejen školu, ale také naše město Lipník nad Bečvou.

V příštích měsících čeká žáky školy další turnaje ve stolním tenise: vánoční okresní turnaj dívek v Přerově a v únoru okresní turnaj žáků v Kojetíně.

V březnu si pak zazávodí na Mistrovství Moravy a Slezska ve Zlíně v plavání.

Přestože v místě školy není plavecký bazén, žáci mají ztížené podmínky s tréninkem a musí jezdit trénovat do jiného města, bývají jejich výsledky velmi pěkné, většinou medailové.

Mgr. Ladislav Novák