Skip to content

Školní výlet z Pusteven na Radhošť

V úterý 15. května 2018 jsme si užili pěkný výlet do Beskyd.

Moc děkujeme Krajskému úřadu Olomouckého kraje, který nám na to půjčil krásný pohodlný autobus. Zaplnili jsme ho celý – bylo nás 34 žáků druhého stupně ZŠ a 7 dospělých. Naplánovanou jsme měli nenáročnou trasu z Pusteven na Radhošť a zpět. Než jsme vyrazili na cestu, na Pustevnách jsme si všimli, že vyhořelý Libušín už zase roste do krásy. To je moc dobře. Z rozhledny nad Pustevnami jsme toho moc neviděli, protože bylo zataženo a mlha. Tak jsme si alespoň udělali pěknou společnou fotografii. Cestou po hřebeni jsme sem tam, když vítr rozehnal mraky, zahlédli vzdálené horské hřbety. U sochy pohanského boha Radegasta jsme se dověděli, že stejná socha stojí také v pražské ZOO. Vytvořil ji sochař Albín Polášek. Na vrcholu Radhoště jsme ve výšce 1129 m n. m. obdivovali dřevěný kostelík a sochu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. A také se nám otevřel pěkný výhled na město Rožnov pod Radhoštěm. Po krátkém občerstvení jsme ale spěchali zpět k autobusu na Pustevnách, protože mračna nad hřebenem povážlivě zhoustla. V závěru trasy jsme docela zmokli, ale to nám dobrou náladu nepokazilo. Nejsme přeci z cukru!

Výlet