Schránka důvěry

Může se stát, že budeš mít problém. Problém, který tě trápí, ale zároveň se s ním nechceš nikomu svěřit (máš například konflikty se spolužáky a chtěl bys je odstranit, nestíháš ve škole, máš problém v komunikaci s rodiči, s učitelem, se spolužáky, s kamarády, se sourozenci nebo i s někým jiným, máš pocit, že ti někdo ubližuje, a nevíš, co s tím, potřebuješ pomoc nebo poradit v nějakém jiném školním problému, který tě trápí, chceš se svěřit s nějakou jinou důvěrnou osobní věcí, která tě znepokojuje, potřebuješ si jen o něčem popovídat, něco si ujasnit, a nevíš, na koho se obrátit, máš dobrý nápad a chceš ho pomoci realizovat, něco na škole postrádáš nebo jsi s něčím nespokojený).

Od toho je tady schránka důvěry.

Můžeš využít uzamčenou kovovou schránku, která je umístěna ve škole v přízemí u šaten a vhodit do ní svůj vzkaz. Tento vzkaz nemusíš podepisovat, může být anonymní. Nebo můžeš navštívit výchovnou poradkyni - paní zástupkyni Mgr. Janu Mádrovou a také metodika primární prevence Bc. Renatu Kratochvílovou.

Dotazy ze schránky důvěry putují k vedení školy a podle typu „problému“ se mohou zapojit další učitelé. Abychom Ti mohli pomoci, musíš o problému psát konkrétně, tedy například: „v 8. třídě šikanuje někdo žáka Petra Nováka“. Zpráva „šikanují mě“ nikomu nic neřekne. Je sice smutné, že tě někdo šikanuje, ale bohužel nevíme ani koho šikanují, ani ve které třídě a nemůžeme s tím nic dělat.

SCHRÁNKA DŮVĚRY